Saygı değer velilerimiz,  değerli yöneticilerimiz, kıymetli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrenciler!

Her şey ilme sevdalı olanların başlattığı bir adımla, bir ümitle başladı. Bu yolculukta emek vardı. Özveri yoldaştı. Heyecan candı. Yorulmak, yüreğini bu yola koyanlara yasaktı. Gönülleri bir olanların başladığı bir yürüyüştü bu…

Bu yolun yolcularının talip oldukları ilimdi, irfandı. Bildiklerini öğretmek, bilmediklerini öğrenmek için başlanılan bu yolda, binlerin yürüdüğünü görebilmek en önemli amaçtı.

EKSEN YAYINCILIK 1990 yılından beri ilim ve irfanın öncülüğünü üstlenen bir kurumdur. Bu güzel toplantının ev sahibi,   yarınların inşasında önemli hizmetlerin rehberidir. Gayretinden hisseler aldığımız, yücelttiğimiz değerlere sahip çıkan yanıyla gönül sarayımızın başköşesinde olmaya hep adaydır.

Şimdi ise İlim yolculuğunda ufkumuzu açacak İyi Dersler Okulları ile huzurlarınızda olmaktan onur duyuyorum.

İyi Dersler Okulları tarihe dipnot düşülecek bir yarışın takipçisi olmak için başladı ilmin kapılarını aralamaya… Zafere talip olan nesilleri yetiştirmek için… Vicdanlı, ahlaklı, geçmişinden kopmayan, geleceğine sımsıkı sarılan bir nesil ile el ele yürümek için… Bizleri bir arada tutan bildiklerimizi paylaşmaktan duyduğumuz hazdır. Bizler yarınların ve bu kurumların emanetçileriyiz.  Ama yarınların mimarı olmaya gönül verdiğimizi bilmenizi istiyoruz. 

Saygıdeğer velilerimiz,  İyi Dersler Okulları’nın vizyonu ve misyonu için atacağımız adımlarda yanımızda olmanızı gönülden arzu ettiğimi de belirtmek istiyorum. 

Biliyoruz ki özgürlük zaferle başlar. Ümidimiz olan çocuklarımızın heyecanına şahit olduğumuz, gözlerinin ışığından cesaret aldığımız bu güzel günde siz değerli ailelerine saygı ve sevgilerimi de iletmek istiyorum. Onlar kadar heyecanlı olduğunuzu biliyorum. Onların yarın ülkesine hizmet eden bireyler olarak iyi yerlerde olması için yaptığınız dualarınıza içtenlikle katılıyorum. Evlatlarınız evlatlarımızdır.  Onların gönüllerde taht kurduğu zamanlara şahit olmak hepimizin muradıdır. Ne mutlu bizlere… 

 Bizlerin heyecanını siz değerli ailelerin yanımızda  olması her zaman taze tutacaktır. Emeğin, özverinin, azmin zaferine hep birlikte şahit olacak olmamız  en büyük zenginliğimiz…

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı çocuklarımız için güzel bir geleceğin başlangıcı olsun. Yüreğimizde sevgi, dilimizde onlar için yaptığımız hayır dualar var. Gökyüzündeki bütün yıldızları derlesek ve çocuklarımızın avuçlarına versek az gelir.

Sevgili çocuklar sizler büyüklerinizden aldığınız başarı bayrağını daha yukarılara dikmek zorundasınız. Bu hem kendiniz, hem aileniz, hem de milletiniz için yapmanız gereken bir görevinizdir.

Büyüklerinizin başarıları size rehber olacaktır, yolunuzu aydınlatacaktır. Onların elde ettikleri başarıları daha ileriye götüreceğinizden eminim.

Bugün anneleriniz ve babalarınız, burada ilk gün sizlerin yanında. Çünkü sizler onların ümidisiniz. Ailelerinizin, okulunuzun ve Türk Milletinin sizden beklediği başarılı olmanız, çalışkan olmanız, Dünya Milletlerine önder olmanızdır. İçinizden, geleceğin bilim insanlarının, yöneticilerinin başarılı anne ve babaların çıktığını şimdiden görür gibiyim. Elde edeceğiniz başarıların yanında bizleri sevindirecek diğer bir husus ta sizlerin  “güzel insan “olmasıdır. Bunun için çevrenize duyarlı olun. Tabiatı koruyun, Toplumunuzun sorunlarına çözümler üretin Mazlumun yanında haksızlıkların her zaman karşısında olun.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi, “Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.”

Değerli öğrencilerim, Hepinizi sevgiyle selamlıyor yeni ders yılının başarılı geçmesini ve herkese hayırlı olmasını diliyorum.

Kıymetli müdürüm ve eğitim camiamızın neferleri olan siz değerli öğretmenlerim yol arkadaşlarım. Özgürlüğün yağmuru, geleceğin alın çizgisi, fırtınaların ardındaki güneş gibisiniz. İnanıyorum ki, çocuklarımıza Sevginin ve bilginin güneşi, bulutsuz masmavi dünyalara sıcacık bir bahar kokusu yayacaksınız.

Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı akademik anlamda tam donanımlı hale getirirken onların yeteneklerini keşfedecek, değerleri ile yaşayan, ülkesini milletini seven sağlam nesiller olarak yetiştireceksiniz.

Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye  tavsiyeleri öğrencilerinizle olan ilişkilerinizde rehberiniz olsun; ( Ne diyor Edebali)

"Bundan sonra öfke bize; uysallık size... Güceniklik bize; gönül almak size.. Suçlamak bize; katlanmak size.. Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek size.. Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet size.. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama size... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek size.. Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek size.."

Yolunuz ve ufkunuz açık, güzel hizmetleriniz daim olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılımızın hayırlı olmasını diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Eğitim alanında “+ değerler” üretmek için yeni şeyler söylemenin zamanı geldiğini düşünüyoruz.

İnsanımızı ve bu toprakları çok seviyoruz. Bu topraklarda yaşamanın üzerimize ‘güzel insan’ yetiştirme misyonunu yüklediğinin bilincindeyiz. Bilimde, sanatta edebiyatta dünya ile yarışacak, dünyaya yeni soluk kazandıracak bir nesle hepimizin ihtiyacı var..

“İyi Dersler Okulları” olarak, insanı değerli görerek ona sunulacak her hizmetin, her nesnenin nitelikli, emek verilmiş olmasını temel ilke olarak benimsemekteyiz.

“İyi Dersler Okulları” öğrencinin ve velinin memnuniyetini önceleyen, belirlenen hedefe onlarla yürümeyi pratikleştiren bir anlayışla, öğrencilerimiz için başarı, çalışanlarımız için güven ve yöneticilerimiz için kurumsallaşmayı amaç edinmiştir.

“İyi Dersler Okulları” yenilikçi yaklaşımlarıyla nitelikli bir eğitimin önemli ve herkes tarafından kabul edilir adresi olmaya çalışmaktadır. Bu kapsamda geleceği teslim edeceğimiz her şeyin en iyisine layık olarak düşündüğümüz çocuklarımıza iyi bir eğitim alabilecekleri kurum ve model çalışması ile hizmetinizdeyiz.

Bu uzun yürüyüşte geleceği birlikte şekillendireceğimiz siz eğitimci dostlarımıza ulusal ve güçlü bir marka ile yürümeyi teklif ediyoruz.

İnsanlar hayalleri değil,

Hayaller insanı seçer

Seni seçen hayali gerçekleştirmeye var mısın?


Nitelikli ve verimli bir gelecek dileklerimizle …